stresi azaltan odaklanmayı sağlayan bir spor

Sporu yaparken aynı zamanda eğlenmek de mümkün...

Kickbox Nedir?

Kickbox son dönemde popüler olan ve Dünya genelinde orta yaş grubunun dahi yapabildiği bir spor türüdür. Karete ve Muay Thai sporlarının bir araya gelmesiyle oluşan bir spor çeşidi olarak da adlandırılabilir.

Kickbox Kilo Verdirir mi?

Kickbox düzenli bir şekilde yapılırsa kemik yapısının güçlenmesine, duruş bozukluğu yaşanlarda daha iyi duruş sağlar. Ayrıca son derece aktif bir spor olduğu için hızlı kalori yakılması da söz konusu olacaktır. Enerji harcayarak yapılan bir spor olduğu için hızlı kalori yakılmasına neden olur. Her insana oranla farklılık gösterebilir ancak saatte 600 kalori yakmanızı sağlar. Yüksek tempo sayesinde yağların hızlı yakılmasına ve kasa dönüşmesine yardımcı olur. Özellikle hareketsiz bir yaşamı benimsemiş ve yağ yakmakta zorlananlar için ideal bir spor olduğunu da söylemekte yarar var. İlk kez Kickbox yapacaksanız ve kilo vermek için bu spora başlıyorsanız acele etmemeniz gerekiyor. Bu spora ufak adımlarla başlamak ve alışmak gerekiyor.

vücudunuza iyi bakın. yaşamak zorunda olduğunuz tek yer orasıdır.
J.Rohn

Kickbox basen ve kalçaların sıklaşmasını sağlar. Ortalama olarak yeni başlayan bir kişi sabah – akşam olarak bu sporu düzenli yaparsa sadece birkaç ayda vücudundaki değişimi görecektir.

Kick Boks& Boks’un faydaları neler?

Tüm vücudu çalıştırır.
Aerobik özelliği yüksektir ve yüksek kalori harcatır.
Stresten arındırır. Günün stresinden kurtulmak için birebir bir özelliğe sahiptir.
Koordinasyonu geliştirir. Özellikle el, göz, ayak koordinasyonunu ve uyumu geliştirir.
Endorfin hormonunun salgılanmasına yardımcı olur. Bu sayede kişi efor sarf ederken mutlu olur.
El bileklerine ve ayak bileklerinize ekstra ağırlık takarak uygulama şansınız var. Bu tip bir antrenmanda, hem kardiyo hem de güç çalışması yapabiliriz.
Efor sarf ederken, kap atım hızını yükseltir, vücuda hem daha fazla oksijen girer hem de yüksek oranda terleme meydana gelir. Bununla birlikte vücuttan toksinlerin atılması daha fazla olur.
Hızlı düşünme kapasitesini geliştirir.

Sümer Mahallesi Bakır Sokak No:14/A Odunpazarı/ESKİŞEHİR

  • 0 535 441 44 45
+