çok yönlü planda birçok eklemin dahil olduğu hareketler

Kuvvet, denge, güç, koordinasyon ve kondisyon gibi özelliklerini geliştir!

>
İnsan vücudunun fonksiyonel olması ne anlama gelir?

İnsan vücudunun fonksiyonel olması ise vücudun doğada varlığını sürdürebilir olması demektir. Yani bazı cisimleri itebilmesi, kaldırabilmesi; kendi ağırlığını yüksekteki bir noktaya çekebilmesi; bir cismi çok uzağa fırlatabilmesi, gerektiğinde hız değiştirerek koşabilmesi, yani ivmelenebilmesi, sıçrayabilmesi, çökebilmesi ve tırmanabilmesi demektir.

Fit Bir Vücuda Sahip Olmanın Verdiği Özgüveni Başka Nerede Bulabailirsiniz ?

Elbette egzersizlerin doğru teknikle yapılması büyük önem taşıyor ve antrenmandan alınan verim artıyor.XOX de tekniğini doğru yapıp yapmama kaygınız olmayacak çünkü uzaman antrenörünüz ile birlikte bire bir egzersizlerini yapma fırsatına sahipsiniz.

Fonksiyonel Antrenman bizlere ne gibi faydalar sağlar?
 • Vücut Dengesi ve Kontrolü Sağlar
 • Birden fazla hareketi aynı anda uygulamak beynimizin de eşzamanlı çok yönlü düşünebilme yetisini geliştirir ve günlük hayatta daha hızlı, çözüm odaklı ve işlevsel hareket ederiz.

 • Çeviklik kazandırır
 • Çabuk hareket eden, atik ve hızlı davranan bir takım arkadaşı oluruz. Gerek iş hayatında, gerekse özel hayatımızda tercih edilen bireylere dönüşürüz.

 • Vücut Koordinasyonu Sağlar
 • Sağlam bir vücut koordinasyonu, günlük hayatta ve yine özel hayatınızda vazgeçemeyeceğiniz bir özellik haline gelecektir. Vücudun kontrolünü ele almak, özgüveninizi sağlamlaştırarak cinsel hayatınıza dahi olumlu etki eder. Günlük hayatın bizlerden aldığı; itme, çekme, atlama, koşma, zıplama, fırlatma gibi becerilerinizi geliştirir. En çok merak edilen soruya cevap olarak, bir hayli de kalori harcamanıza olanak sağlar. Egzersiz esnasında beyin fonksiyonlarının da devreye girmesi harcanan kaloriyi artırır. Vücudunuzun içerisinde hapsolmuş bir yabancı gibi yaşamak yerine, kontrolü ele alın ve ona elinizden gelen en iyi şekilde bakın.

  Sümer Mahallesi Bakır Sokak No:14/A Odunpazarı/ESKİŞEHİR

  • 0 535 441 44 45
  +